Перша Таврійська школа з питань онкології – 2015 року

  За останні 100 років по рівню захворюваності та смертності у світі онкопатологія перемістилася з десятого на друге місце, поступаючись першістю лише серцево-судинним хворобам. За даними ВООЗ, кожного року 10 мільйонам людей ставлять діагноз рак.

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку. Ризик розвитку онкологічного захворювання складає 27,7% для чоловіків та 18,5% для жінок, а це означає, що кожен четвертий чоловік та кожна шоста жінка отримує невтішний діагноз.

Основними причинами, які сприяють зростанню ракових хворих, є збільшення споживання тютюнових виробів та алкоголю, проблеми ожиріння, інші. В країнах Європи ризику захворювання на рак схильні люди з низьким та середнім рівнем доходів, які не усвідомлюють фактори ризику, мають обмежений доступ до інформації та якісної медичної допомоги.

Проведення Першої Таврійської школи з онкології стає не тільки доброю традицією, а ще й необхідністю, продиктованою невтішною статистикою онкозахворюваності на Херсонщині. Тому 27-28 серпня у науково-практичномій конференції «Актуальні питання діагностики і лікування злоякісних новоутворень» брали участь провідні лікарі та вчені-онкологи з Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Херсона. Регіональний семінар дає можливість зібрати в одному місці людей, які не тільки борються з раком, а й вдосконалюють свої навички, діляться досвідом, доробками та ідеями.

Відкрила науково-практичний семінар заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Бондарева Ліна Володимирівна, яка привітала присутніх, підкреслила важливість такого заходу, побажала, щоб здобута інформація була корисною не тільки для теоретиків, а й для практиків.

avg271

На конференції розглянули ключові питання, а саме комплексне та комбіноване лікування пухлин голови-шиї, органів грудної порожнини; комплексне та комбіноване лікування в онкогінекології та онкоурології; комплексне та комбіноване лікування ЗНУ органів шлунково-кишкового тракту; комплексне та комбіноване лікування в мамології; проблеми лікування злоякісних новоутворень шкіри; діагностика в онкології. Також були проведені 3 майстер-класи: «Реконструктивна хірургія молочної залози», «Стереотаксична біопсія пухлин грудної залози» та «Торакоскопія. Медіастиноскопія».

Давно відомо, що деякі види онкозахворювань виліковні, успіх лікування залежить від стадії, терміну постановки діагнозу, фінансування та інше. Шанси на повне одужання високі у тих пацієнтів, яким діагноз було встановлено на ранніх стадіях, а для цього необхідно проходити регулярні профілактичні огляди.