Подальше формування первинної медичної допомоги

З метою підвищення ефективності реформування системи охорони здоров’я, зокрема в частині електронізації взаємодій між всіма учасниками системи, МОЗ було ініційовано розробку та впровадження електронної системи охорони здоров’я (eHealth).

Для подальшого розвитку системи та об’єднання реформаторів охорони здоров’я навколо впровадження еНеalth відбувся захід організований Міністерством охорони здоров’я, проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» (компонент підтримки медичної реформи) та проектним офісом еНеalth. Мета заходу – презентувати основні досягнення проекту еНеalth, (в т.ч. реальні кейси з регіонів) та окреслити перспективи розвитку еНеalth у 2018 році. У зазначеному заході прийняв участь директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Віктор Короленко.

09 02 2018 1

У 2018 році МОЗ продовжить розробку eHealth і зосередиться на створенні постійних структур, що сприятимуть розвитку системи у майбутньому. Найближчими кроками стануть визначення нового адміністратора системи та розробка довгострокової стратегії впровадження eHealth в Україні.

Під час презентації «eHealth. Досягнення 2017. Візія 2018» була підсумована спільна робота над створенням прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я в Україні та оголошені плани розвитку на 2018 рік.

Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України створюватимуть регуляторне поле для динамічного розвитку  електронної системи охорони здоров’я, а ринок медичних інформаційних систем забезпечить присутність eHealth у всіх закладах охорони здоров’я у вигляді сучасних та якісних ІТ-рішень.

«eHealth — динамічний проект, який постійно змінюється, що неминуче у реформах. Ми маємо й надалі втілювати його спільно. Не достатньо лише зусиль МОЗ, важлива участь громадських організацій і бізнесу. Це було важливо на початку і залишається актуальним на наступних етапах. Ми триматимемося обраного курсу в реалізації проекту, відкриваючи наступну сторінку розвитку eHealth», — наголосив Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я.  

Після прийняття Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та створення Національної служби здоров’я, держава зможе оплачувати лікарю за кожного пацієнта, а пацієнт отримає гарантовані державою безкоштовні медичні послуги. Так eHealth допоможе реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом».  Крім того, в системі eHealth на центральному компоненті розроблений функціонал для підтримки програми «Доступні ліки» (зокрема, створено можливість використовувати електронні рецепти).

09 02 2018 3

«Система eHealth зробить весь сектор охорони здоров'я більш прозорим та підзвітним перед громадянами, забезпечивши  медичні установи та медичних працівників  гідним фінансуванням послуг, що вони надають», - підкреслила Сьюзан Фріц, Регіональний директор USAID в Україні, Білорусі та Молдові.

Довідково: eHealth – електронна система, яка допомагає пацієнтам отримувати, а лікарям – надавати якісні медичні послуги. Це – складна система, яка буде поступово впроваджуватися протягом кількох років. Спочатку вона охопить первинну ланку медицини медичної допомоги – сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. У майбутньому eHealth дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта.

09 02 2018 2