Обласна протиракова комісія оцінила стан онкологічної допомоги населенню за 2017 рік

8 лютого у Департаменті охорони здоров`я облдержадміністрації відбулося перше в 2018 році засідання обласної протиракової комісії. Районні онкологи, заступники головних лікарів ЦРЛ і центрів ПМСД, фахівці онкодиспансеру під керівництвом заступника директора Департаменту охорони здоров`я Ліни Бондаревої проаналізували стан онкологічної допомоги населенню області за 2017 рік.

Протягом минулого року в області зареєстровано 4364 хворих з вперше поставленим діагнозом рак. Це на 2,5% більше ніж у 2016 році, тобто виявлено на 104 випадки раку більше. Висока онкологічна захворюваність у Голопристанському, Каховському, Білозерському, Скадовському і Бериславському районах.

09 02 2018

Серед локалізацій раку найбільше зросла кількість випадків раку шкіри: на 76 випадків більше виявлено в 2017 році ніж в 2016. Також значно збільшилась кількість онкопатологій передміхурової залози (на 55 випадків більше), легень (на 39 випадків більше), тіла матки (на 16 випадків більше), шлунку і нирок (на 14 випадків більше), яєчників (на 12 випадків більше), стравоходу (на 9 випадків більше).

У порівнянні з 2016 роком кількість онкогінекологічних захворювань зросла на 37 випадків. Онкопоказники раку шийки матки залишаються вищими ніж середні по Україні. За словами головного експерта-онколога Департаменту Олександра Гловацького, спостерігається тенденція до зменшення смертності від раку – менше на 55 летальних випадків.

Занедбаність онкологічних захворювань вцілому по області знизилась, що пов`язано із зростанням активного виявлення і охоплення лікуванням. Занедбаних випадків найбільше серед хворих з раком органів ротової порожнини.

Щоправда активне виявлення значно зросло (на 7%) саме завдячуючи виїзній роботі фахівців онкодиспансеру, що не є прямими обов`язками спеціалізованого закладу третинного рівня. Виявляти рак в першу чергу повинні фахівці первинної ланки. Для активізації профілактичної роботи у районах було вирішено організувати зустріч онкологів з головами ОТГ, адже показники погіршились саме в тих районах, де вони створені.

Для підвищення онконастороги обласна протиракова комісія вирішила провести триденні курси для акушерок і фельдшерів оглядових кабінетів на базі онкодиспансеру, а також семінар для керівників районних закладів охорони здоров`я з питань активізаціі протираковоі боротьби у районах та ранньої діагностики онкозахворювань.