В обласному онкологічному диспансері відкрилася виставка дитячих робіт

10 жовтня у Хесонському обласному онкологічному диспансері відкрилася виставка робіт учнів зразкової художньої студії «Палітра» з м. Скадовськ під назвою «Творче диво – руками дітей». 40 картин, створених в техніках графіки, акварелі, гуаш, пастель, прикрасили стіни медичного закладу.

«Понад 3 роки назад ми розпочали проект арт-терапії з метою покращення емоційного стану пацієнтів і профілактики професійного вигорання медичних працівників. Цю виставку ми відкриваємо сьогодні, бо жовтень – місяць боротьби проти раку молочної залози. Виставка саме дитячих малюнків, бо діти, вкладаючи душу в свої роботи, хочуть допомогти своїм мамам, бабусям бути здоровими, щасливими, і показують, яке прекрасне життя навколо. Ці дитячі малюнки допоможуть бути здоровими і надихатимуть на боротьбу з хворобою», - розповіла головний лікар онкодиспансеру Ірина Сокур.

11 10 2018

Для організації виставок онкодиспансер тісно співпрацює з обласним центром народної творчості. Методист центру Наталя Вигоднер знаходить художників, фотографів, майстрів народного мистецтва, які з радістю виставляють свої роботи в онкодиспансері. На відкритті вона представила керівника художньої студії «Палітра» Миколу Бута з двома юними ученицями: «Микола Степанович – художник і за покликанням, і за своїм фахом. Він зібрав навколо себе велику когорту своїх учнів, адже художня студія працює вже 27 років і має почесне звання «зразкова».

За словами художника, він створив студію сам, збираючи талановитих дітей по дитячим садкам і школам. Відтоді близько 600 дітей опанували майстерність малювання під керівництвом Миколи Бута. Багато його учнів закінчили вищі навчальні заклади і працюють художниками, декораторами, архітекторами в Україні і за її межами.

11 10 2018 1

За традицією, яка вже склалася в онкодиспансері, після відкриття виставки Микола Бут провів майстер-клас з малювання для медичних працівників і пацієнтів закладу. А дитячі роботи продовжуватимуть радувати глядачів ще довго, до відкриття наступної виставки.