Засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

11 квітня в конференц-залі Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під головуванням директора Департаменту Віктора Короленка.

Оголосивши порядок денний засідання, Віктор Миколайович зауважив: «Зараз питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу піднімаються досить гостро. Хоча працюють у нас гранди, але, на жаль, ситуація не поліпшується ні по захворюваності, ні по смертності, ні по поширеності. На моє глибоке переконання, основним пріоритетом має бути неперервність лікування і заходів, що здійснюються. В районах та ОТГ не завжди розуміють поставлені перед нами пріоритети, а відтак і не до кінця розуміють, що ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз – це питання національної безпеки нашої держави».

12 04 2018 3

Головуючий закликав визначитися зі змінами в частині фінансування до обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки, адже зараз виконання програми йде за рахунок коштів, виділених на утримання закладів, бо гранди і фінансування МОЗ України не покривають потреби повністю.

Протягом засідання про роботу звітували представники Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації, голови, секретарі районних рад з ТБ/ВІЛ Олешківського, Нижньосірогозького, Нововоронцовського, Великоолександрівського районів та міста Нова Каховка. В усіх районах діють районні програми, але проблеми є. Для Олешківського району - це значна кількість сезонних працівників, які не проходять медогляди. У Нововоронцовському районі обов`язки інфекціоніста виконує фтизіатр, а в місті Нова Каховка керівництво не прислуховується до порад обласної ради з ТБ/ВІЛ.

Прозвучав аналіз поточної епідемічної ситуації з ВІЛ/СНІДу в області та звіт про виконання заходів протидії захворюванню на туберкульоз у 2017 році. На початок поточного року на обліку в області знаходилось 4463 ВІЛ-інфікованих, з них 91 інфікована дитина. Хворих на СНІД – 1044, з них 16 – діти. Дані усіх хворих внесено до електронної бази ВІЛ-інфікованих. В цілому захворюваність на ВІЛ-інфекцію за 2017 рік зросла на 9%.

Також члени ради визначались з положеннями і складом робочої групи з питань охорони здоров`я в пенітенціарній системі при обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.